Bieszczady czekają na turystów. Szlaki są drożne.

27-04-2018

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Przed nami długi weekend majowy. Wielu mieszkańców naszego regionu jak i z całej Polski wyruszy na bieszczadzkie szlaki turystyczne. Bieszczadzki Park Narodowy poinformował o ich stanie.

– Informujemy, że większość szlaków jest drożna i nie występują utrudnienia. Zagrożenie pożarowe minęło, niemniej jednak należy zachować ostrożność – informuje BPN.

– Zgodnie z zasadami udostępniania Parku do zwiedzania, przypominamy o zakazie palenia ognisk i wyrobów tytoniowych oraz używania źródeł światła o otwartym płomieniu, z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych. Na szlakach turystycznych nie ma pokrywy śnieżnej, pozostałości śniegu mogą występować miejscowo – przypomina BPN.

– Dostępny jest już końcowy odcinek ścieżki przyrodniczo-historycznej „W dolinie Górnego Sanu”. W dalszym ciągu zamknięty jest teren cmentarza na Beniowej. Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie GOPR – dodaje BPN.

Zgodnie z regulaminem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, za wstęp na szlaki turystyczne oraz za udostępnianie obszaru ścieżek przyrodniczych i parkingów pobierane będą opłaty w punktach informacyjno – kasowych. Za wejście na szlaki: Wołosate -szlak niebieski na Tarnicę oraz ścieżkę przyrodniczą „Wołosate- Tarnica”, Wołosate-szlak czerwony na Przełęcz Bukowską oraz ścieżkę przyrodniczą „Rozsypaniec-Krzemień” i Przełęcz Wyżna – szlak żółty na Połoninę Wetlińską zapłacimy 7zł. Bilet ulgowy 3,50. Za wejście na pozostałe szlaki zapłacimy 6 zł.

MZ / BPN

Fot. Wojtek ZatwarnickiDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.