DNI KROSNA 2018! Na scenie Julia Marcell Trio i Halina Mlynkova! (PROGRAM, FILM, ZDJĘCIA)

04-06-2018

KROSNO / PODKARPACIE. Coroczne święto Krosna rozpocznie się już 7 czerwca i potrwa aż do niedzieli (10.06). Cały weekend wypełniony będzie koncertami, konkursami, spotkaniami i przede wszystkim dobrą zabawą dla całych rodzin. Kierowcom przypominamy, że organizacja ruchu w obrębie starego miasta będzie zmieniona i mogą pojawić się utrudnienia.

Przypominamy o zmianie organizacji ruchu wokół płyty rynku

W sobotę (9.06) od godz. 12.00 oraz także w niedzielę (10.06.) od godz. 12.00 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ulicy Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Pawła z Krosna wzdłuż płyty rynku aż do ul. Franciszkańskiej. Będzie możliwy przejazd ul. Słowackiego przez Pawła z Krosna do ul. Piłsudskiego.

Zakaz wjazdu będzie obowiązywał również na ul. Spółdzielczej, na której będzie odwrócony obowiązujący kierunek ruchu.

W niedzielę 10 czerwca o godz. 6.00 ze względu na organizowany Jarmark Franciszkański z obu stron będzie zablokowany wjazd na ul. Franciszkańską, natomiast na ul. Spółdzielczej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, ale w kierunku odwrotnym.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Czwartek, 7 czerwca 2018

10.00 – Uroczyste spotkanie – wręczenie medali „Za zasługi dla Krosna” oraz nagród Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie kultury i sportu Sala Senatu, PWSZ Krosno, ul. Rynek 1

18.00 – Wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Marleny Makiel-Hędrzak „Pasaże czasu” z cyklu „Zawodziowcy” Wieża Farna
 
Piątek, 8 czerwca 2018

9.00 – 13.00 – VIII Zawody z zakresu Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Rynek, Wieża Farna

13.00 – 14.00 – Pokaz ewakuacji poszkodowanych z Wieży Farnej przygotowany przez Państwową Straż Pożarną oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Rynek, Wieża Farna

16.30 – Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej  Plac przed Świetlicą w Ogródku Jordanowskim, ul. Grodzka

17.00 – 19.30 –  Podsumowanie projektu „Historia Krosna w nowoczesnej odsłonie” – prezentacja wirtualnej rzeczywistości  (VR) oraz aplikacji mobilnej  Wieża Farna

Sobota, 9 czerwca 2018

14.00 – 17.00 – Dzień Otwarty – Grawitacyjne Sporty Rowerowe Pokazy wolnego stylu w jeździe rowerem, próba sił dla maluchów, pokaz sprzętu rowerowego Park Rowerowy, ul. Okrzei (wjazd za ogródkami działkowymi)

18.00 – 22.30 – Koncerty: Boleo & Follow The Riddim, Julia Marcell, Halina Mlynkova Scena, Rynek
 

BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM
Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką Reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie pracujący wraz z Follow The Riddim w nowej odsłonie. Współpraca zawiązała się z początkiem 2017 r. Wówczas zostały poczynione w studio pierwsze nagrania na debiutancką płytę zespołu, która ukarzę się początkiem 2019 roku. Obecnie zespół czynnie koncertuje oraz występuję na wszelkich przeglądach muzycznych. Boleo & Follow The Riddim jako jedni z wielu zespołów z całego kraju, wystąpią w tym roku, 7 lipca podczas Ostróda Reggae Festival na konkursie Czwórka Reggae Contest.

Boleo & Inity Sounds Riddim Band – Dwa miejsca obok siebie


źródło: Youtube.com / boleoman1

JULIA MARCELL TRIO
Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowane dzięki internautom „It Might Like You” z 2008 roku, „June” z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, „Sentiments” z 2014, oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta „PROXY”. Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych. Na koncercie w Krośnie Julia Marcell wystąpi w składzie trio wraz z Anną Prokopczuk oraz Gosią Dryjańską.Planowany początek koncertu godz. 19.00.

dni_krosna_2018_-_julia_marcell_-_foto

Julia Marcell – Andrew (official video)


źródło: Youtube.com / Mystic Production TV

HALINA MLYNKOVA
Polska piosenkarka, pochodząca z Zaolzia. Wokalistka zespołu Brathanki (1998-2003), najbardziej kojarzona z przebojami „Czerwone korale”, „W kinie w Lublinie – kochaj mnie” i „Gdzie ten, który powie mi”. W 2011 wydaje własną solową płytę „Etnoteka” z przebojem „Kobieta z moich snów”. 5 marca 2013 roku odbyła się premiera spektaklu „Édith i Marlene” w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. „Édith i Marlene” to opowieść o przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek – Édith Piaf i Marleny Dietrich. Halina Mlynkova wcieliła się, z ogromnym sukcesem, w rolę Marleny Dietrich.

W 2013 przy współpracy z producentem Leszkiem Wronką wydaje płytę „Po drugiej stronie lustra”. Płytę promował przebój „Aż do dna”. Inny utwór z tej płyty „Ostatni raz” zdobywa 1 miejsce w Super Premierach na festiwalu w Opolu 2014 oraz nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów. W 2015 otrzymała dwie nominacje do nagród muzycznych Superjedynki w kategoriach: SuperPrzebój (za „Ostatni raz”) i SuperArtystka. 25 czerwca 2016 w programie „Dzień dobry TVN” odbyła się telewizyjna premiera teledysku z utworem „Kawa”, promującego album „Życia mi mało”. Halina wraz z producentem Leszkiem Wronką byli gośćmi program 30 września 2016 – premiera autorskiej płyty „Życia mi mało”. To powrót w wielkim stylu! Płytę promuje oprócz teledysku „Kawa” wszystkim dobrze znany przebój „Zabiorę Cię”.

dni_krosna_2018_-_halina_mlynkova_-_foto

Halina Mlynkova – Ostatni Raz


źródło: Youtube.com / HalinaMlynkovaVEVO

W niedzielę (10.06) to dzień poświęcony promocji działalności organizacji pożytku publicznego, organizacji pozarządowych, klubów i stowarzyszeń działających na terenie Krosna. Po raz trzeci w programie Dni Krosna – Miasta Szkła wpisze się również organizowany w RCKP Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki” połączony z widowiskową paradą uczestników konkursu na krośnieński rynek. Ważnym elementem niedzielnego programu będą obchody „Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” połączone z „Pomarańczowym Przemarszem”.

Niedziela, 10 czerwca 2018

9.00 – 19.00 – Jarmark Franciszkański Plac przy ul. Franciszkańskiej

11.00 – III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek „Majorki” Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

12.00 – Akcja „Polska w kwiatach”

14.00 – Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  Pomarańczowy Przemarsz z towarzyszeniem Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej ul. Staszica, Sienkiewicza, Rynek

15.00 – Parada Mażoretek i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej z RCKP na Rynek ul. Czuchry, Krakowska, Piłsudskiego, Rynek

15.00 – 18.00 – Artystyczne Podcienia – Fundacji dla Sztuki

15.00 – 19.00 – Prezentacje krośnieńskich organizacji pozarządowych Stoiska, Rynek

Prezentacje na scenie:

13.30 – Stowarzyszenie Kultury Dzieci i Młodzieży „Dysonans”

14.15 – Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

15.00 – Wręczenie nagród:Krośnieński Mistrz Ortografii, Charytatywny Maraton Pływacki

15.30 – Pokazy laureatów Przeglądu „Majorki”

16.15 – Pokazy sportowe i taneczne: UKS „Piętnastka”, UKS „Skorpion”, Power Dance Studio/Zumba Krosno, KS „Budo”, Akademia Cheerleaderek „Fragolin”, Formacja Tańca Towarzyskiego „Mała Gracja”

18.30 – Prezentacje wokalne: Grupa wokalna „Hufiec Krosno”, Stowarzyszenie „Wielkie serce”, Studio Piosenki „Swing”

19.45 – Plenerowa rozgrywka Klubu Szachowego „Urania” Krosno

W dniach 08 – 09.06.2018 w godz. 10.00 – 16.00 – zwiedzanie Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Wieży Farnej oraz Piwnicy PodCieniami w cenie 1 zł

Serdecznie zapraszamy!

dni_krosna_2018_-_afisz

źródło: oficjalna strona miasta KrosnaDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.