Interwencja! Czy można swobodnie korzystać z basenu dla nieumiejących pływać?

24-10-2017

KROSNO / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Krosna, który twierdzi, że w ostatni piątek tj. 20 października br. nie można było swobodnie korzystać z basenu przy Szkole Podstawowej nr 14 w Krośnie. Kupując bilet wstępu nie uzyskał żadnej informacji, że 2/3 tzw. basenu dla dzieci jest zarezerwowane dla zajęć grupy osób uczących się pływać wraz z instruktorem.

– Jestem bardzo oburzony faktem, że wraz z żoną i dwójką dzieci miałem do dyspozycji ok. 2 m² basenu. W części gdzie przebywaliśmy stało jeszcze kilkunastu rodziców z dziećmi, z którymi chcieli poćwiczyć naukę pływania. W zarezerwowanej części wraz z instruktorem w zajęciach uczestniczyło 5 osób, każdy z jednym dzieckiem – informuje krośnianin.

 

pixabay.com

– Zapłaciłem 40 zł za wstęp, a miałem tyle miejsca co w mojej domowej wannie. Widziałem jak jeden z panów, który przeszedł z dwójką synów i chciał skorzystać z basenu dla nieumiejących pływać, widząc jak wygląda sytuacja wrócił się do kasy i zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy pani kasjerka przybiegła udzielając instruktorowi napomnienia ale ten powiedział, że ma wynajęte i tyle. Gdy to usłyszałem, to aż się we mnie zagotowało, z moich pieniędzy został wybudowany ten basen, a teraz nie mogę z dziećmi z niego skorzystać?. Skoro oddaje się cześć basenu pod rezerwację nie powinno się pobierać opłat za wstęp – podsumowuje mężczyzna

Jako redakcja zwróciliśmy się do UM Krosna o wyjaśnienia, na jakiej zasadzie jest wynajmowana powierzchnia basenu i dlaczego mimo jego zarezerwowania w określonych godzinach, klienci nie są informowani, że nie mogą w pełnym zakresie korzystać z obu basenów. Czekamy na odpowiedź.

Basen przy SP 14 należy do Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.

 

 

 Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.