IWONICZ: 3 miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

15-05-2018

IWONICZ / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 24-latka, który podejrzany jest o rozbój. Sprawca pobił nastoletniego rowerzystę i ukradł mu telefon. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 20, na ulicy Zadwór w Iwoniczu. Sprawca zaatakował przejeżdżającego rowerem 14-latka. Chłopiec upadł na chodnik, po czym został pobity przez agresywnego mężczyznę. Napastnik ukradł nastolatkowi telefon komórkowy i oddalił się.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z iwonickiego posterunku. Podczas dojazdu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Okazało się, że jest to sprawca dokonanego chwilę wcześniej rozboju.

24-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pobitego nastolatka przetransportowano do krośnieńskiego szpitala. Obrażenia jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

303-159750

źródło: KMP KrosnoDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.