IWONICZ ZDRÓJ: We dwóch brutalnie pobili 50-latka. Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy

30-04-2018

IWONICZ ZDRÓJ. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 50-latka. Napastnicy uderzali i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło po północy w piątek w Iwoniczu-Zdroju. Dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o pobiciu przechodnia.
Jak ustalono, 50-latek idąc ul. Zdrojową został zaatakowały i dotkliwie pobity przez dwóch mężczyzn, którzy szli z przeciwnego kierunku. Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wydziału prewencji udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Rymanowscy i iwoniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze zatrzymali 24-latka i 32-latka. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek Komisariatu Policji w Rymanowie i Prokuratury Rejonowej w Krośnie, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanych na okres 3 miesięcy. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Rymanowie pod nadzorem prokuratury.

Zgodnie z art. 158. § 1 kodeksu karnego za udział w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 57a. § 1 kodeksu karnego wskazuje, że skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.