„Jesienne porządki w ogrodzie”. Miasto bezpłatnie odbiera od mieszkańców odpady zielone

27-10-2017

KROSNO / PODKARPACIE. Jesień na dobre zawitała do naszych ogrodów, więc czas zacząć porządki w ogrodzie. W czasie przygotowania ogrodu na czas zimy gromadzi się dość duża ilość odpadów zielonych. W listopadzie miasto Krosno organizuje akcję „Jesienne porządki w ogrodzie”, w ramach której będzie bezpłatnie odbierać od mieszkańców trawę, liście i drobne gałęzie. Akcją będą objęte nieruchomości z terenów objętych systemem gospodarki odpadami komunalnymi.

Odpady zielone takie jak trawa, liście i drobne gałęzie należy gromadzić w workach o pojemności do 120 litrów. W worki właściciele nieruchomości muszą zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Chęć bezpłatnego odbioru zielonych odpadów należy zgłosić telefonicznie. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie w dniach od 3 listopada do 15 listopada br., w godzinach od 8:00 do 14:00, pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490.

Już przy zgłoszeniu uzgodnione zostanie miejsce wystawienia oraz podana data odbioru odpadów. Odpady wystawione w miejscach i terminach innych niż uzgodniono przy zgłoszeniu nie będą odebrane.

Aktualności w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta Krosna: www.naszesmieci.krosno.pl

źródło: UM KrosnoDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.