,,Od kołyski aż po grób – życie codzienne muzułmanów”. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami (ZDJĘCIA)

27-10-2017

KROSNO / PODKARPACIE. Najbliższa prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami odbędzie się 6 listopada br.. Gościem spotkania będzie Witold Gapik, który przedstawi życie codzienne muzułmanów w basenie Morza Kaspijskiego.

Podczas prezentacji podróżnik przedstawi życie, kulturę, historię i tradycję ludów mieszkających na terenach fascynujących, a zarazem bardzo trudnych. Opowie o obrzezaniu, swatkach, wielożeństwie oraz o tym dlaczego kobiety w ciąży nie powinny wchodzić na cmentarze. Na koniec niczym dawna kupiecka karawana przemkniemy po środkowoazjatyckich miastach Jedwabnego Szlaku.

Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WITOLD GAPIK — prawnik, nauczyciel, menadżer eksportu. Jako handlowiec podróżował po Ukrainie, Rosji, Azji Środkowej, Kaukazie, Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej. Od 2011 roku właściciel firmy Caspian Trade, której podstawą jest import win z Gruzji i Węgier. Autor książki ,,Pijany martwym Gruzinem” wydanej przez Wydawnictwo Bezdroża (2017). Mistrzowsko przedstawił w niej ludzi i miejsca położone wokół Kaukazu i w Azji Środkowej – dawne republiki Związku Radzieckiego na pograniczu Rosji, Chin, Pakistanu, Afganistanu i Iranu.

materiały nadesłaneDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.