NIEDZIELA W KROŚNIE: Przysięga terytorialsów na krośnieńskim rynku

29-10-2017

KROSNO / PODKARPACIE. Taktyka, strzelanie, pierwsza pomoc na polu walki i terenoznawstwo to przedmioty, które w czasie ostatniej tury szesnastodniowego szkolenia podstawowego kończą realizować żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza CIEPLIŃSKIEGO. Równocześnie w brygadzie trwały szkolenia wyrównawcze i rotacyjne.

W niedzielę 29 października br. o godz. 11.00 na krośnieńskim rynku nastąpi ukoronowanie ich ciężkiej pracy. Blisko 380 żołnierzy złoży uroczystą przysięgę na sztandar. Wcześniej o 9.00 wszyscy wezmą udział we mszy świętej, która odbędzie się w Kościele Parafialnym, Bazylice Kolegiackiej Św. Trójcy w Krośnie.

Całej uroczystości będzie towarzyszyła Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa.

Prezydent Miasta Krosna, Starosta Krośnieński i Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w tym jakże ważnym wydarzeniu w życiu żołnierza.

fot. st. chor. szt. Grzegorz LITWIN

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku uroczystościami wojskowymi na krośnieńskim rynku, w obrębie starego miasta w niedzielę pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Już od godziny 5.00 wjazd do Rynku będzie niemożliwy. Utrudnienia potrwają do godz. 15.00.

Przy wjazdach od strony Ronda „Solidarności”, Placu Konstytucji i ulicy Zjazdowej zostaną ustawione zapory drogowe oraz znaki „zakazu ruchu”.

Wyłączone będą także miejsca parkingowe i parkingi. Nie będzie można zaparkować pojazdów na ulicach: Słowackiego i Franciszkańskiej oraz na parkingach przy Portiusa, Legionów (przy stadionie Karpat) oraz przy ul. Okrzei (nad Wisłokiem).

Czasowe utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się również podczas przemarszu wojska, który będzie się odbywał ulicami: Okrzei, Piłsudskiego przez Rynek, Sienkiewicza, Wisłoczą i Legionów.Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.