Ruszył nabór do Straży Granicznej na Podkarpaciu!

19-06-2020

PODKARPACIE. Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór. Po wcieleniu do służby nowi funkcjonariusze będą skierowani do służby w placówkach na Podkarpaciu: w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce.

Przechwytywanie_140
Foto: BiOSG

Przyjmowanie podań do Straży Granicznej wznowiono 15 czerwca. Przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii. Dokumenty przyjmowane są w komendzie oddziału w Przemyślu przy ulicy Mickiewicza 34.

Aby złożyć podanie, każdy kandydat musi najpierw umówić się telefonicznie na konkretny termin. W trakcie spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Kadr i Szkolenia obowiązują specjalne środki ostrożności. Kandydaci muszą przynieść ze sobą maseczkę zakrywającą usta i nos, a na miejscu poddać się obowiązkowi sprawdzenia temperatury, wypełnić ankietę informacyjną, zdezynfekować ręce i założyć rękawice ochronne – mówi chor. sztab. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 Oferta służby w Straży Granicznej skierowana jest do kandydatów którzy:

– nie ukończyli 35. roku życia,

– posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie,

– mają nieposzlakowaną opinię,

– nie byli karani za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

– korzystają w pełni z praw publicznych,

– posiadają co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji,

– dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej.

Po wcieleniu do służby i uroczystym ślubowaniu młodzi adepci przejdą szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych Straży Granicznej. Po powrocie będą skierowani do służby w placówkach SG na Podkarpaciu w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce. Wynagrodzenia nowych funkcjonariuszy w zależności od wieku (zwolnienia z podatku dochodowego do 26. roku życia) wynosi od 2550 złotych netto podczas szkoleń i od 3640 złptych netto po zakończeniu szkoły podoficerskiej i rozpoczęciu służby na granicy.

Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej bieszczadzki.strazgraniczna.pl, w zakładce Nabór do służby.   

Źródło: BiOSGDodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.